Sort by

Maddi has logged 29 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
He's All That

He's All That

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The Great Outdoors

The Great Outdoors

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

The Adventures of Ichabod and Mr. Toad

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resort to Love

Resort to Love

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Gran Torino

Gran Torino

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Melody Time

Melody Time

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Annie

Annie

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fun and Fancy Free

Fun and Fancy Free

1947
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Three Caballeros

The Three Caballeros

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bambi

Bambi

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantasia

Fantasia

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Pinocchio

Pinocchio

1940
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Snow White and the Seven Dwarfs

Snow White and the Seven Dwarfs

1937
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry