Sort by

Maddi has logged 270 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

Winnie the Pooh: A Very Merry Pooh Year

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Mickey's Christmas Carol

Mickey's Christmas Carol

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

Beauty and the Beast: The Enchanted Christmas

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mickey's Twice Upon a Christmas

Mickey's Twice Upon a Christmas

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mickey's Once Upon a Christmas

Mickey's Once Upon a Christmas

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elf

Elf

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Pluto's Christmas Tree

Pluto's Christmas Tree

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Take My Eyes

Take My Eyes

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love Hard

Love Hard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
One Day

One Day

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry