Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Edit this entry  
19
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

2022
×
★★★
Edit this entry  
18
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★½
Edit this entry  
18
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Master

The Master

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Sicario

Sicario

2015
×
★★½
Edit this entry  
29
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Belfast

Belfast

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★½
Edit this entry  
11
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
10
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★½
Edit this entry  
01
Moonshot

Moonshot

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Edit this entry  
10
21

21

2008
×
★★
Edit this entry  
03
Tokyo Story

Tokyo Story

1953
×
★½
Edit this entry  
03
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★½
Edit this entry  
01
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★
Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
15
Training Day

Training Day

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Marry Me

Marry Me

2022
×
★★
Edit this entry  
13
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Circus

Circus

1936
×
★★½
Edit this entry  
09
Collective

Collective

2019
×
Edit this entry  
01
Love & Basketball

Love & Basketball

2000
×
★★★★
Edit this entry  
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
Edit this entry  
31
Out of the Past

Out of the Past

1947
×
★½
Edit this entry  
20
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★½
Edit this entry  
20
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★½
Edit this entry  
20
Fargo

Fargo

1996
×
★★★½
Edit this entry  
17
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Whisper of the Heart

Whisper of the Heart

1995
×
★★★½
Edit this entry  
09
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
Edit this entry  
27
The Lost Leonardo

The Lost Leonardo

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★
Edit this entry