• Moonshot

    ★★★

  • The Adam Project

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • West Side Story

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Love Hard

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • Afterlife of the Party

  • Free Guy

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • The Lost Leonardo

    ★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • To All the Boys: Always and Forever

  • The Dig

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Nomadland

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

  • Downhill

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Let It Snow

    ★★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

  • Hustlers

    ★★★½

  • Collective

  • Spider-Man: Far From Home

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • After

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Fyre

  • Mary Poppins Returns

  • Bird Box

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • A Star Is Born

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Cam

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War