Sort by

Madison has logged 395 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Respect

Respect

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Serena

Serena

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mass

Mass

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Grass Is Greener

The Grass Is Greener

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dopesick

Dopesick

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halston

Halston

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Compulsion

Compulsion

1959
×
★★★
Edit this entry  
20
Antlers

Antlers

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Cape Fear

Cape Fear

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Black Friday

Black Friday

2021
×
★★
Edit this entry  
11
The Unforgivable

The Unforgivable

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
You Don't Nomi

You Don't Nomi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
River of No Return

River of No Return

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lifeboat

Lifeboat

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
If These Walls Could Talk

If These Walls Could Talk

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
A Dangerous Method

A Dangerous Method

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Clüsterfünke Christmas

A Clüsterfünke Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Christmas Dance Reunion

A Christmas Dance Reunion

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Holiday Affair

Holiday Affair

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Severance

Severance

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Adrienne

Adrienne

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Enduring Love

Enduring Love

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Loveless

The Loveless

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry