Sort by

Madison has logged 40 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Colette

Colette

2018
×
★★★
Edit this entry  
27
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Oath

The Oath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1991
×
★★
Edit this entry  
25
Gremlins: Recall

Gremlins: Recall

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Married to the Mob

Married to the Mob

1988
×
★★★
Edit this entry  
20
The Thief

The Thief

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Lady Blue Shanghai

Lady Blue Shanghai

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fry Day

Fry Day

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Welcome to the Dollhouse

Welcome to the Dollhouse

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
She Done Him Wrong

She Done Him Wrong

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Skin

Skin

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
Detainment

Detainment

2018
×
★★★
Edit this entry  
10
Mother

Mother

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Two Mrs. Carrolls

The Two Mrs. Carrolls

1947
×
★★½
Edit this entry  
07
Hamlet

Hamlet

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Room for One More

Room for One More

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★
Edit this entry  
04
Pilgrim

Pilgrim

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
After

After

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
American Son

American Son

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry