Sort by

Maddie has logged 158 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Edit this entry  
30
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Like Crazy

Like Crazy

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The 355

The 355

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
RRR

RRR

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
29
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Morbius

Morbius

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
Read the review Edit this entry  
22
Who Framed Roger Rabbit

Who Framed Roger Rabbit

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tolkien

Tolkien

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★★
Edit this entry  
15
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Senior Year

Senior Year

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Modest Heroes

Modest Heroes

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Initial D

Initial D

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bubble

Bubble

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Banana Fish

Banana Fish

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Want You Back

I Want You Back

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Girlfriend Experience

The Girlfriend Experience

2009
×
★★★
Edit this entry  
21
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Edit this entry  
21
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Northman

The Northman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Period

Blue Period

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Possibilia

Possibilia

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Kaguya-sama: Love is War OVA

Kaguya-sama: Love is War OVA

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Higurashi: When They Cry - NEW

Higurashi: When They Cry - NEW

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry