• Addams Family Values

    Addams Family Values

    ★★★★

    DEBBIE JELINSKY ADDAMS PLEASE GIVE A CHANCE PLEASE!!!!!! I’LL PLAY DEAD, I’LL GIVE YOU ALL MY MONEY, I’LL LET YOU RUN ME OVER WITH YOUR EXPENSIVE CARS. JUST PLEASE GIVE ME A CHANCE!!!!!!

  • La La Land

    La La Land

    ★★★★★

    so yesterday in chem we were talking about the world cup and one kid pronounced iran as “i ran” and we had a great big laugh whatever. but anyways my teacher started singing i rannnnnn i ran so far awayyyyy
    so it was like a sign from god to rewatch la la land. this was a subliminal message from my teacher to me
    so big big shoutout to mr kim

  • Knives Out

    Knives Out

    ★★★★★

    instagram-influencer valley-girl “i-read-a-tweet-about-a-new-yorker-article-about-you” toni collette deserved more screen time in this im so serious

  • A Chorus Line

    A Chorus Line

    ★★

    yeah they cut out ‘Sing!’ because they were felt it was too insulting to the actors as literally none of them can sing except for Ms. Darbus from High School Musical

  • The Addams Family

    The Addams Family

    ★★★½

    gomez front flipped and broke a window just to get to mortica
    prince charming jumped out of a window on the top story of a castle just to get to cinderella
    so in conclusion, i want a man who will literally defy the laws of gravity and something about windows for me

  • High School Musical

    High School Musical

    ★★★½

    Ryker is not convinced that Ryan is gay AT ALL he is however convinced that Chad is. every time Chad and Taylor did anything he was shaking his head

  • The Menu

    The Menu

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    tylers bullshit had me and axel holding our fucking breaths. if i was in tylers position i would kill myself too.

  • Knives Out

    Knives Out

    ★★★★★

    WHAT WERE THE WORDS HEARD BY THE NAZI CHILD MASTURBATIN IN THE BATHROOM??????

  • All That Jazz

    All That Jazz

    ★★★★

    when i die, i too wanna go out with a 10 minute musical number that is literally just the same three lines repeated just with more emphasis everytime

  • The Hangover Part III

    The Hangover Part III

    ★★

    total one eighty from the last movies but its not that bad, just a clever chase around las vegas.

    speaking of las vegas, you guys will never believe it, we fucking left. because of how deathly ill everyone was and because of how just.. unpleasant the whole trip was we(my mom) decided to check out early. so, this review is coming from my own house. 

    thanksgiving day was spent in a car in the middle of fucking nowhere and the…

  • The Hangover Part II

    The Hangover Part II

    ★★½

    literally the same premise as the first except were in bangkok, alan is more stupid, and its a little more racist and by a little i think a lot.

    the set up of how they lost teddy was way more interesting than the way they lost doug. so props for that.

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★★

    would yall believe me if i said i started crying after the first few notes of crazy in love played