Sort by

maddy has logged 205 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Legally Blonde: The Musical

Legally Blonde: The Musical

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dave

Dave

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Monster High: Boo York, Boo York

Monster High: Boo York, Boo York

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sitting

Sitting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Bratz

Bratz

2007
×
Read the review Edit this entry  
10
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Home Movies

Home Movies

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Ballerina

The Ballerina

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Most Shocking Second a Day Video

Most Shocking Second a Day Video

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Everybody’s Everything

Everybody’s Everything

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lost Boys of Sudan

Lost Boys of Sudan

2003
×
Read the review Edit this entry  
15
Carrie: The Musical

Carrie: The Musical

2012
×
Read the review Edit this entry  
14
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Speak

Speak

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Tusk

Tusk

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry