maddy has logged 15 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Leap Year

Leap Year

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing: Havana Nights

Dirty Dancing: Havana Nights

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Diamonds Are Forever

Diamonds Are Forever

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Swiss Army Man

Swiss Army Man

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Love & Friendship

Love & Friendship

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry