MaddieWhittle has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Same Breath

In the Same Breath

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
Music

Music

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
So My Grandma's a Lesbian!

So My Grandma's a Lesbian!

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Day Shall Come

The Day Shall Come

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
What Have You Done to Solange?

What Have You Done to Solange?

1972
×
Edit this entry  
17
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Run Hide Fight

Run Hide Fight

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Fifth Element

The Fifth Element

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Tampopo

Tampopo

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
New Order

New Order

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
I Know Who Killed Me

I Know Who Killed Me

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Josie and the Pussycats

Josie and the Pussycats

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
French Exit

French Exit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry