Sort by

maddie has logged 97 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
24
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas!

How the Grinch Stole Christmas!

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frosty the Snowman

Frosty the Snowman

1969
×
Edit this entry  
24
Rudolph the Red-Nosed Reindeer

Rudolph the Red-Nosed Reindeer

1964
×
Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Shrek

Shrek

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
14
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
06
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Other Woman

The Other Woman

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
Edit this entry  
21
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Edit this entry  
16
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
Read the review Edit this entry