Sort by

maddie has logged 237 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Edit this entry  
26
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
August Rush

August Rush

2007
×
★★½
Edit this entry  
23
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★
Edit this entry  
21
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Edit this entry  
07
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trevor Noah: Son of Patricia

Trevor Noah: Son of Patricia

2018
×
Edit this entry  
20
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Coffee Town

Coffee Town

2013
×
★★½
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Edit this entry  
31
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
13
Saw

Saw

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry