• Keep Sweet: Pray and Obey

  • Pistol

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Crush

    ★★★

  • As They Made Us

    ★★★

  • CALL ME IF YOU GET LOST LIVE

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • McCartney 3, 2, 1

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • The Fallout

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • It's a Sin

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

    ★★★★

  • Lovers Rock

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Black Is King

  • Hamilton

  • Hollywood

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • Disclosure

    ★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Spirits in the Forest

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • White Riot

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Anima

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★½

  • Chasing Happiness

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

  • Parasite

    ★★★★★