Sort by

madz 🧸 has logged 26 entries for films during April 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Elizabethtown

Elizabethtown

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Riding Hood

Red Riding Hood

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
American Mary

American Mary

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
House

House

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dangerous Liaisons

Dangerous Liaisons

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Jane Eyre

Jane Eyre

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
It's the Easter Beagle, Charlie Brown

It's the Easter Beagle, Charlie Brown

1974
×
Read the review Edit this entry  
15
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Play It as It Lays

Play It as It Lays

1972
×
★★★
Edit this entry  
04
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Funny Games

Funny Games

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry