• 365 Days: This Day

    ½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • West Side Story

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • He's All That

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • My Octopus Teacher

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★

  • The Father

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

  • Little Women

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • Ma

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Shazam!

    ★★

  • The Highwaymen

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★½

  • I Am Mother

    ★★½