• Annette

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Allen v. Farrow

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Sparks Brothers

  • Music

    ½

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Dolly Parton's Christmas on the Square

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • How To Be At Home

  • Soul

    ★★★

  • Zappa

  • The Bee Gees: How Can You Mend a Broken Heart

  • Old Dog

  • Hubie Halloween

    ★★

  • American Murder: The Family Next Door

  • Challenger: The Final Flight

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • No Ordinary Man

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Parc à chats

    ★★★

  • Normal

    ★★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★½

  • The Spark

    ★★½

  • PLAGUE INC.

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

  • The Wrong Missy

    ½

  • Hollywood

    ★★

  • Prayer for a Lost Mitten

  • Unorthodox

  • Making Unorthodox

  • Sisters with Transistors

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Self Made: Inspired by the Life of Madam C.J. Walker

    ★★

  • Landgraves

    ★★★½

  • Marketing the Messiah

  • The Invisible Man

    ★★½

  • Feels Good Man

  • Horse Girl

    ★★

  • Minari

    ★★★½

  • The Social Dilemma

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • The Go-Go's

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • John Was Trying to Contact Aliens

  • Dolly Parton: Here I Am

  • Little Women

    ★★★

  • Wintopia

  • My Mexican Bretzel

    ★★★★½

  • #AnneFrank. Parallel Stories

  • SDR

    ★★★

  • I'll End Up in Jail

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★½

  • Aujourd'hui ou je meurs

    ★★★

  • The Irishman

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Radioactive

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★½

  • Dětí

    ★★★

  • Plainsong

    ★★½

  • Saint-Tite

    ★½

  • Midsommar

    ★★

  • Maestro

    ★★★½