• Squid Game

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • North Hollywood

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Rhubarb

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • Zola

    ★★★½

  • Boys State

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Gemini Man

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★½

  • Notes from Melanie

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Bird Box

    ★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★★

  • Mile 22

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★½

  • Hostiles

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • First Reformed

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • Hot Summer Nights

    ★★½