Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightbooks

Nightbooks

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
Night Raiders

Night Raiders

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Come From Away

Come From Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Injustice

Injustice

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
02
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
2012

2012

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
From Russia with Love

From Russia with Love

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★½
Edit this entry  
29
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The True Cost

The True Cost

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Help

The Help

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★
Edit this entry  
21
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Copshop

Copshop

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Insidious: The Last Key

Insidious: The Last Key

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Insidious: Chapter 3

Insidious: Chapter 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Salam Neighbor

Salam Neighbor

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
Insidious: Chapter 2

Insidious: Chapter 2

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry