Sort by

mack has logged 22 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nerve

Nerve

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Stand by Me

Stand by Me

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Room

Room

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Like Father

Like Father

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
★★★
Edit this entry  
02
Superbad

Superbad

2007
×
★★★½
Edit this entry  
01
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★★
Edit this entry