mack has logged 173 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★★
Edit this entry  
10
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★
Edit this entry  
25
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Planes, Trains and Automobiles

Planes, Trains and Automobiles

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Monsters, Inc.

Monsters, Inc.

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Departed

The Departed

2006
×
★★★
Edit this entry  
08
Night at the Museum

Night at the Museum

2006
×
★★★★
Edit this entry  
07
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Papillon

Papillon

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Halloweentown II: Kalabar's Revenge

Halloweentown II: Kalabar's Revenge

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Every Day

Every Day

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
18
Black Mirror: San Junipero

Black Mirror: San Junipero

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Black Mirror: White Bear

Black Mirror: White Bear

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
★★
Edit this entry  
30
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wizards of Waverly Place: The Movie

Wizards of Waverly Place: The Movie

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Adrift

Adrift

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry