Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Host

Host

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Boogeyman

Boogeyman

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
Read the review Edit this entry  
01
Athena: The Making Of

Athena: The Making Of

2022
×
Edit this entry  
31
What Severed Remains

What Severed Remains

2016
×
Edit this entry  
31
Baskın

Baskın

2013
×
Edit this entry  
31
The Pencil

The Pencil

2017
×
Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Dead Ringers

Dead Ringers

1988
×
★★★½
Edit this entry  
28
Michael Clayton

Michael Clayton

2007
×
★★★★
Edit this entry  
26
Safe House

Safe House

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bama Rush

Bama Rush

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Hook

Hook

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Gangs of New York

Gangs of New York

2002
×
★★★★
Edit this entry  
19
STILL: A Michael J. Fox Movie

STILL: A Michael J. Fox Movie

2023
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bandits of Golak

The Bandits of Golak

2023
×
Edit this entry  
18
The Spy Dancer

The Spy Dancer

2023
×
Edit this entry  
18
Journey to the Dark Head

Journey to the Dark Head

2023
×
Edit this entry  
16
I Am Your Mother

I Am Your Mother

2023
×
Edit this entry  
16
In the Stars

In the Stars

2023
×
Edit this entry  
16
Screecher's Reach

Screecher's Reach

2023
×
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★
Edit this entry  
14
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
13
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Screecher's Reach

Screecher's Reach

2023
×
Edit this entry  
08
Sith

Sith

2023
×
Edit this entry  
07
Sisu

Sisu

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suzume

Suzume

2022
×
★★
Edit this entry  
24
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★
Edit this entry  
16
Renfield

Renfield

2023
×
★★
Edit this entry  
14
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Innocents

The Innocents

1961
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Making of The Last of Us

Making of The Last of Us

2023
×
Edit this entry  
02
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Tiger Cage

Tiger Cage

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★½
Edit this entry  
21
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
In the Line of Duty 4

In the Line of Duty 4

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Royal Warriors

Royal Warriors

1986
×
★★★½
Edit this entry  
18
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

The Snake Girl and the Silver-Haired Witch

1968
×
★★★½
Edit this entry