• Puparia

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • The Wolf of Snow Hollow

  • Bye Bye Morons

  • On the Rocks

  • The Monopoly of Violence

  • Love Affair(s)

  • My Donkey, My Lover & I

  • Another Round

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Fishlove

  • Tenet

  • Summer of 85

  • Simply Black

  • If Anything Happens I Love You

  • Da 5 Bloods

  • 1995

  • The Roads Not Taken

  • The Invisible Man

  • Delete History

  • Onward

  • Horse Girl

  • Palm Springs

  • Beasts Clawing at Straws

  • Never Rarely Sometimes Always

  • Dick Johnson Is Dead

  • La cravate

  • Terrible Jungle

  • Felicità

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

  • The Irishman: In Conversation

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Night Ride

  • The Irishman

  • Between Two Ferns: The Movie

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

  • Dolemite Is My Name

  • Two of Us

  • Sound of Metal

  • Corpus Christi

  • The King

  • The Laundromat

    ★★★

  • Ema

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Mother

  • An Officer and a Spy

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Back to School

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • The Truth

    ★★★

  • Play

  • Hair Love

  • Nimic

  • Adolescents

  • Dr. Jack & Mr. Nicholson

  • Vivarium

  • The Lion King

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • And Then the Bear

  • It Must Be Heaven

    ★★★★

  • L'Observateur

  • Oh Mercy

    ★★★