• Furiosa

  • Dune: Part Two

    ★★★★★

  • The Flash

  • Men

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Loki

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ½

  • Star Wars Biomes

  • Peter Rabbit 2: The Runaway

    ½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Cherry

    ★★

  • Chaos Walking

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Transfigure

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Long Toast

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Obama

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Puparia

  • Mank

    ★½

  • OPAL

    ★★★★

  • The Extravaganza

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • The Plumber

    ★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

    ½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Mainstream

    ★½