Sort by

Maccas75 has logged 18 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Max Manus: Man of War

Max Manus: Man of War

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★
Edit this entry  
24
Philadelphia

Philadelphia

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burn Your Maps

Burn Your Maps

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★
Edit this entry  
21
Muppet Treasure Island

Muppet Treasure Island

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Play It Again, Sam

Play It Again, Sam

1972
×
★★★
Edit this entry  
16
Laurel Canyon

Laurel Canyon

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Good Morning, Vietnam

Good Morning, Vietnam

1987
×
★★★
Edit this entry  
13
The Beach

The Beach

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Every Breath You Take

Every Breath You Take

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★
Edit this entry  
08
Woody Allen: A Documentary

Woody Allen: A Documentary

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
I Am Heath Ledger

I Am Heath Ledger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Life of David Gale

The Life of David Gale

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Rams

Rams

2020
×
★★★½
Edit this entry  
01
Penguin Bloom

Penguin Bloom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry