Sort by

malena has logged 26 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gifted

Gifted

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
★★
Edit this entry  
20
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★½
Edit this entry