Sort by

malena has logged 122 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Project X

Project X

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Allegiant

Allegiant

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Divergent

Divergent

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★½
Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Voyeurs

The Voyeurs

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
05
Cinderella

Cinderella

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Rough Night

Rough Night

2017
×
★★
Edit this entry  
08
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
mid90s

mid90s

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
My First Summer

My First Summer

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry