Sort by

Mark has logged 587 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Going My Way

Going My Way

1944
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ice Cream Man

Ice Cream Man

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
P2

P2

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sting of Death

Sting of Death

1966
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside

Inside

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bats

Bats

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Feast

Feast

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Advent Calendar

The Advent Calendar

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
One Shot

One Shot

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Resident Evil: Welcome to Raccoon City

Resident Evil: Welcome to Raccoon City

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cello

Cello

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry