Sort by

molly has logged 114 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Try Harder!

Try Harder!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Paint Drying

Paint Drying

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
Love & Gelato

Love & Gelato

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Reversing Roe

Reversing Roe

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elvis

Elvis

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
The Spectacular Now

The Spectacular Now

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Song

The Last Song

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Plan B

Plan B

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nerve

Nerve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
What's Your Number?

What's Your Number?

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Senior Year

Senior Year

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ella Enchanted

Ella Enchanted

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Mummy

The Mummy

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Crush

Crush

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry