molly has logged 18 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tag

Tag

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Psycho

Psycho

1960
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moxie

Moxie

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Hillbilly Elegy

Hillbilly Elegy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
News of the World

News of the World

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry