Sort by

Ethan has logged 37 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Fan

The Fan

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Portrait of a Lady

The Portrait of a Lady

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Piano

The Piano

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
After Hours

After Hours

1985
×
Read the review Edit this entry  
20
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Creepshow

Creepshow

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Solaris

Solaris

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Val

Val

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Super

Super

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Slither

Slither

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cigarettes & Coffee

Cigarettes & Coffee

1993
×
Read the review Edit this entry  
04
The Dirk Diggler Story

The Dirk Diggler Story

1988
×
Read the review Edit this entry  
03
Garth Marenghi's Darkplace

Garth Marenghi's Darkplace

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Old

Old

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry