Sort by

marlon olascoaga has logged 254 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
17 Again

17 Again

2009
×
★★★
Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ted

Ted

2012
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Green Hornet

The Green Hornet

2011
×
★★★
Edit this entry  
24
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★
Edit this entry  
23
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Let's Be Cops

Let's Be Cops

2014
×
★★★½
Edit this entry  
19
Cyberbully

Cyberbully

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Iron Will

Iron Will

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Trolls Holiday

Trolls Holiday

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
Stronger

Stronger

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ferdinand

Ferdinand

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
mother!

mother!

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
Read the review Edit this entry  
07
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Barnyard

Barnyard

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
29
Home Again

Home Again

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Edit this entry  
24
Split

Split

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Real Steel

Real Steel

2011
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★★½
Edit this entry  
20
Amateur Night

Amateur Night

2016
×
★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brigsby Bear

Brigsby Bear

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry