Sort by

matylda☆ has logged 12 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
19
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
No Exit

No Exit

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mildred Pierce

Mildred Pierce

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry