Sort by

Jason has logged 72 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The First Avenger

Captain America: The First Avenger

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor

Thor

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Teen Beach 2

Teen Beach 2

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Teen Beach Movie

Teen Beach Movie

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Dark Crystal

The Dark Crystal

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
East Side Sushi

East Side Sushi

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dracula

Dracula

1979
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It

It

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
It

It

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Monster House

Monster House

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Last Airbender

The Last Airbender

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
'Til Madness Do Us Part

'Til Madness Do Us Part

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Brave Little Toaster

The Brave Little Toaster

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Saw

Saw

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry