• Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★★★

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • On the Rocks

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • After We Collided

    ½

  • The Half of It

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Always Be My Maybe

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Wine Country

    ★★★★★

  • Buffaloed

    ★★★★★

  • After

    ½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Yes, God, Yes

    ★★

  • Late Night

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Set It Up

    ★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Winchester

    ★★

  • Hearts Beat Loud

    ★★★★

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★★

  • The House

    ★★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Fun Mom Dinner

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • The Little Hours

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★★

  • Me Before You

    ★★★★

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • The Intervention

    ★★★

  • Sisters

    ★★★★★

  • Hurricane of Fun: The Making of Wet Hot

    ★★★★★

  • Sleeping with Other People

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Live from New York!

    ★★★

  • Addicted to Fresno

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • This Is Where I Leave You

    ★★★★

  • They Came Together

    ★★★★★

  • Blended

    ★★★½

  • Meet the Patels

    ★★★

  • The Secret Life of Walter Mitty

    ★★★★★

  • Free Birds

    ★★★★★

  • A.C.O.D.

    ★★

  • Are You Here

  • Afternoon Delight

    ★★½

  • About Time

    ★★★★½

  • We're the Millers

    ★★½

  • The To Do List

    ★★★★

  • Admission

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Identity Thief

    ★★★

  • The Dream Share Project