Alyssa White has logged 31 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Period. End of Sentence.

Period. End of Sentence.

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Instant Family

Instant Family

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Green Book

Green Book

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
21
Animal Behaviour

Animal Behaviour

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Unicorn

The Unicorn

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The ABC Murders

The ABC Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Anthem: Conviction

Anthem: Conviction

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prospect

Prospect

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Braid

Braid

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Idem Paris

Idem Paris

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Paper Heart

Paper Heart

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Late Afternoon

Late Afternoon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Purl

Purl

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Mech: Human Trials

Mech: Human Trials

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry