lydia has logged 113 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Great White

Great White

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Water: Abyss

Black Water: Abyss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Reef

The Reef

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Help

Help

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Hellraiser

Hellraiser

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Afterlife of the Party

Afterlife of the Party

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
[REC]

[REC]

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Terrifier

Terrifier

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Prom Night

Prom Night

2008
×
½
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
Read the review Edit this entry  
21
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Would You Rather

Would You Rather

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dark and the Wicked

The Dark and the Wicked

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Awake

Awake

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry