• Ocean's Eight

  • Adrift

  • Climax

    ★★★★★

  • Show Dogs

  • Everybody Knows

    ★★★½

  • MILF

    ★★

  • Duck Butter

    ★★

  • Rampage

  • Take Your Pills

    ★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Family Is Family

  • The Commuter

  • Devilman Crybaby

    ★★★★

  • Joint Custody

  • WHAT DID JACK DO?

  • Carbone

  • Inuyashiki: Last Hero

  • C'est la vie!

    ★★★

  • Blade Runner 2049

  • Cabiria, Charity, Chastity

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★

  • Papillon

    ★★★½

  • Loving Pablo

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★½

  • Rattrapage

    ★★

  • Fear & Shame

  • Loving Vincent

    ★★★½

  • The Feels

    ★★★

  • Marie-Francine

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • 47 Meters Down

  • Handsome: A Netflix Mystery Movie

  • Wedding Unplanned

  • You Choose!

    ★½

  • Rock'n Roll

  • Girlfriend's Day

  • Alibi.com

    ★½

  • A Bag of Marbles

    ★★★★

  • Two Is a Family

  • 13th

    ★★★★★

  • Penny Pincher!

  • The Invisible Guest

    ★★★★

  • The Realest Real

  • Below Her Mouth

  • Catfight

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Bad Moms

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • The African Doctor

  • Back to Mom's

  • It's Only the End of the World

    ★★★½

  • The Conjuring 2

  • The Visitors: Bastille Day

  • Sausage Party

  • The Intervention

    ★★★★

  • Antibirth

  • Tallulah

  • Dirty Grandpa

  • Roommates Wanted

  • ERASED

    ★★★½

  • The Roommates Party

  • Babysitting 2

    ★★½

  • The Intern

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • The Danish Girl

  • Lolo

    ★★½

  • Sleeping with Other People

  • Daft Punk Unchained

    ★★★½

  • Carol

    ★★★★½

  • Insurgent