Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Les Gazelles

Les Gazelles

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Meet the Parents

Meet the Parents

2000
×
Edit this entry  
15
To Each, Her Own

To Each, Her Own

2018
×
Edit this entry  
09
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
MILF

MILF

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Read the review Edit this entry  
26
Rattrapage

Rattrapage

2017
×
★★
Edit this entry  
22
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Up in Smoke

Up in Smoke

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
Death of a Salesman

Death of a Salesman

1985
×
Edit this entry  
04
X-Girl

X-Girl

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★
Edit this entry  
31
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Parking

Parking

2010
×
Edit this entry  
28
Blue Spring

Blue Spring

2001
×
★★★
Edit this entry  
25
Thirteen

Thirteen

2003
×
★★½
Edit this entry  
19
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★½
Edit this entry  
17
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★½
Edit this entry  
14
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Rabbits

Rabbits

2002
×
★★★½
Edit this entry  
06
Fictitious Anacin Commercial

Fictitious Anacin Commercial

1967
×
Edit this entry  
06
Steps

Steps

2007
×
Read the review Edit this entry  
06
The Disc of Sorrow Is Installed

The Disc of Sorrow Is Installed

2002
×
Edit this entry  
06
Head with Hammer

Head with Hammer

2001
×
Edit this entry  
03
David Lynch Cooks Quinoa

David Lynch Cooks Quinoa

2007
×
Read the review Edit this entry  
02
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
Edit this entry  
28
Take Your Pills

Take Your Pills

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Reaching for the Moon

Reaching for the Moon

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Panic in Needle Park

The Panic in Needle Park

1971
×
★★½
Edit this entry  
25
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Bucket List

The Bucket List

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Paprika

Paprika

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sleepers

Sleepers

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Trip

The Trip

1967
×
★★½
Edit this entry  
17
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Nightcap

Nightcap

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry