Sort by
  • Girl in the Picture

    ★★★½

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★½

  • Men

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • EMPATHY (Or: The Girl with The Pearled Hair)

  • Scream

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

  • Dune

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Old

    ★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • Rebel Dykes

    ★★★★

  • Colors of Tobi

    ★★★★

  • Firebird

    ★★½

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Tove

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • SACERDOTISA

    ★★★★★

  • Tigertail

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Promising Young Woman

  • Spree

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★

  • The Columnist

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Jenny Slate: Stage Fright

    ★★★★½

  • Special Actors

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★½

  • The Addams Family

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Blood Quantum

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Dead Girl's Guide to Having Fun

    ★★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★