• Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★★

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Music

  • Burrow

    ★★★½

  • The Prom

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★

  • Two Distant Strangers

    ★★

  • Hillbilly Elegy

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Hubie Halloween

  • Opera

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★

  • The Letter Room

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • To: Gerard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Lovebirds

    ½

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★½

  • Kapaemahu

    ★★★

  • Tom Segura: Ball Hog

    ★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Brahms: The Boy II

    ½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Road to Roma

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Present

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Yes-People

    ★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Time

    ★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★