Sort by
  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • Ruby Gillman, Teenage Kraken

    ★★★

  • Greatest Days

  • No Hard Feelings

    ★★

  • The Flash

    ★★

  • Mad About the Boy: The Noël Coward Story

    ★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Elemental

    ★★½

  • Transformers: Rise of the Beasts

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★★

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★★½

  • Fast X

    ★★★

  • The Little Mermaid

    ★★

  • The Unlikely Pilgrimage of Harold Fry

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★

  • Renfield

    ★★★

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

    ★★★★

  • Air

    ★★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Tetris

    ★★★

  • Shazam! Fury of the Gods

    ★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • A Good Person

    ★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★

  • 65

    ★★

  • Champions

    ★★

  • Cocaine Bear

    ★★★★

  • Reality

    ★★★

  • The Strays

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★★

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★

  • 80 for Brady

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★

  • Winnie the Pooh: Blood and Honey

  • Rye Lane

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★★

  • A Thousand and One

    ★★★★

  • Infinity Pool

    ★★★★

  • Polite Society

    ★★★★

  • Little Richard: I Am Everything

    ★★★½

  • Missing

    ★★

  • Plane

    ★★★

  • A Man Called Otto

    ★★

  • The Pale Blue Eye

    ★★★

  • Babylon

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★

  • Suzume

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • Creature

    ★★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★★

  • Inland

    ★★

  • Unwelcome

    ★★★★

  • Blue Bag Life

    ★★★★

  • Pretty Red Dress

    ★★★

  • Name Me Lawand

    ★★★★

  • Till

    ★★★★

  • Chevalier

    ★★★★

  • Carmen

    ★★★

  • The Substitute

    ★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • What's Love Got to Do with It?

    ★★

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • The Damned Don't Cry

    ★★★

  • The Inspection

    ★★★½