Sort by
  • The Fall of the House of Usher

  • Ballerina

    ★★★★

  • The Killer

    ★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Boogeyman

    ★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★½

  • Unlocked

    ★★

  • Talk to Me

    ★★½

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • The World Is My Oyster

  • Do Revenge

    ★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • All of Us Are Dead

  • Scream

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Parasite in Love

    ★★

  • Midnight Mass

  • Squid Game

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Door into Summer

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Youth of May

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • Tokyo Revengers

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • Sweet Home

  • The Call

    ★★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Moriarty the Patriot

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Jujutsu Kaisen

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The Stunt Double

  • Flower of Evil

  • The High Note

    ★½

  • Hollywood

  • When the Streetlights Go On

    ★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Let It Snow

    ★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • K-12

    ★½