• Prey

    ★★★★½

  • Thirteen Lives

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • When Time Got Louder

    ★★★

  • Our Father

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Crush

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • All Hail

    ★½

  • Deep Water

    ★★★

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Restless

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Badhaai Do

    ★★★½

  • Kimi

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Moonfall

    ★★

  • So Damn Easy Going

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Brazen

    ★½

  • Scream

    ★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Row 19

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • Warning

    ½

  • No One Gets Out Alive

    ★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★★

  • My Son

    ★★½

  • Prey

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★★

  • Aftermath

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • A Classic Horror Story

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★

  • The Deep House

    ★½

  • The Father Who Moves Mountains

    ★½

  • See for Me

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Two

    ½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Don't Kill Me

    ½

  • Chernobyl: Abyss

    ★★½

  • Ride or Die

    ½

  • Irul

    ★★★½

  • Deadly Illusions

    ★½

  • The Fallout

    ★★★½

  • Yes Day

    ★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • Chaos Walking

    ★½