Sort by

fea 🕊️ has logged 181 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Just Like Heaven

Just Like Heaven

2005
×
★★★½
Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
Edit this entry  
14
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Don't Worry Darling

Don't Worry Darling

2022
×
Edit this entry  
02
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
01
20th Century Girl

20th Century Girl

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
Edit this entry  
26
Bones and All

Bones and All

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Emily

Emily

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★
Edit this entry  
26
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The School for Good and Evil

The School for Good and Evil

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rosaline

Rosaline

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
God's Creatures

God's Creatures

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sam Fender live at TRNSMT 2021

Sam Fender live at TRNSMT 2021

2021
×
Read the review Edit this entry  
29
Plus One

Plus One

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
26
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Peter Rabbit 2: The Runaway

Peter Rabbit 2: The Runaway

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
James Acaster: Repertoire

James Acaster: Repertoire

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
The Switch

The Switch

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Three Thousand Years of Longing

Three Thousand Years of Longing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daniel Sloss: X

Daniel Sloss: X

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Daniel Sloss: Jigsaw

Daniel Sloss: Jigsaw

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Daniel Sloss: Live Shows

Daniel Sloss: Live Shows

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Boyfriends and Girlfriends

Boyfriends and Girlfriends

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Slaughterhouse Rulez

Slaughterhouse Rulez

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Epic

Epic

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry