Lina has logged 25 entries for films during February 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stronger

Stronger

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Her

Her

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Misery

Misery

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Eyes

Big Eyes

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry