• Squid Game

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Little Things

    ★½

  • Luccas Neto em: Acampamento de Férias 3

  • Mank

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Words Bubble Up Like Soda Pop

    ★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Luccas Neto in: Summer Camp 2

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

  • Luccas Neto in: Summer Camp

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Batman Ninja

    ★★★★

  • Devilman Crybaby

    ★★★★½

  • WHAT DID JACK DO?

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Death Note

  • The Emoji Movie

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Antiporno

  • Your Name.

    ★★★½

  • Kung Fu Panda 3

    ★★★★★

  • The Hateful Eight

    ★★★★★

  • The Virgin Psychics

    ★★★

  • The Witch

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon 2

    ★★★★★

  • The Tale of the Princess Kaguya

    ★★★★★

  • Puella Magi Madoka Magica the Movie Part III: Rebellion

    ★★★★★

  • Pawn Shop Chronicles

    ★★½

  • Man of Steel

  • Evil Dead

    ★★★

  • Hunter x Hunter: Phantom Rouge

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★★

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★½

  • From Up on Poppy Hill

    ★★★★

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★★

  • Megamind

    ★★★★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★½

  • Despicable Me

    ★★★★½

  • How to Train Your Dragon

    ★★★★★

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

  • The Hangover

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • Ponyo

    ★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Kung Fu Panda

    ★★★★★

  • Good Morning

    ★★★½

  • Elite Squad

    ★★★★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★

  • Transformers

    ★★★★

  • Like a Dragon

    ★★★½

  • Zodiac

    ★★★★★

  • 300

  • Paprika

    ★★★★★