Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Move to Heaven

Move to Heaven

2021
×
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Edit this entry  
14
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry  
10
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Edit this entry  
09
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Edit this entry  
06
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Edit this entry  
06
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Public Enemies

Public Enemies

2009
×
★★★
Edit this entry  
03
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Encanto

Encanto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
04
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★
Edit this entry  
30
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
A Silent Voice

A Silent Voice

2016
×
★★★★★
Edit this entry