• Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

  • Soul

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Watchmen

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Laundromat

  • Joker

    ★★★★½

  • The Informer

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Rascal Does Not Dream of a Dreaming Girl

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★★

  • Little White Lies 2

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Instant Family

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • The Boat

    ★★½

  • Johnny English Strikes Again

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • My Hero Academia: Two Heroes