Sort by

lunarwitchb has logged 72 entries for films during September 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Slotherhouse

Slotherhouse

2023
×
Read the review Edit this entry  
30
Paranormal Activity 4

Paranormal Activity 4

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity

Paranormal Activity

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity 2

Paranormal Activity 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paranormal Activity 3

Paranormal Activity 3

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Little Bone Lodge

Little Bone Lodge

2023
×
★★
Edit this entry  
28
All Fun and Games

All Fun and Games

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Even Lambs Have Teeth

Even Lambs Have Teeth

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Good Boy

Good Boy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mercy Black

Mercy Black

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
25
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream

Scream

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Hole in the Ground

The Hole in the Ground

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dark Windows

Dark Windows

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Spree

Spree

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Unhuman

Unhuman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Halloween

Halloween

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ones You Didn’t Burn

The Ones You Didn’t Burn

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Elevator Game

Elevator Game

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read other review Edit this entry  
14
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★
Edit this entry  
14
Intruder

Intruder

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Severance

Severance

2006
×
★★★
Edit this entry  
12
Cursed

Cursed

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Veronica

Veronica

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry